TRADIČNÍ ČÍNSKÁ MEDICÍNA

Vstupní konzultace - Vstupní konzultace je stěžejní částí celostního přístupu TČM, jelikož mapuje stav organismu z pohledu tělesného, duševního i energetického. Hlavní metody vstupního vyšetření jsou: dotazování, naslouchání, pozorování projevů stavu pacienta na jazyku, v oku (iridologie) a palpace, tedy pohmatem (především pulzu a oblastí těla, kudy probíhají akupunkturní dráhy).

Lokalizace akupunkturních bodů - Lokalizace akupunkturních bodů patří k nejsilnějším prostředkům, kterými ovlivňujeme stav pacienta. Pomocí lokalizace působí terapeut na body akupunkturních drah, kterými navozuje rovnováhu organismu a zlepšuje tak zdravotní stav pacienta.

Teplá jehla - Teplá jehla kombinuje lokalizaci akupunkturních bodů spolu s moxou. Cílem je prohřát místo, kde se teplá jehla aplikuje a dodat tak pacientovi potřebnou energii. Nejčastěji se využívá u bolestivých stavů, je však prospěšná i u mnoha dalších onemocnění.

Baňky (vakuterapie): Baňky se přikládají na bolestivé místo na těle pacienta aby se oblast prohřála a uvolnila. Urychlí se tak krevní oběh a tělo bude rychleji vylučovat škodliviny. Příznivě působí na bolestivé stavy, odstraňuje blokády, problémy s močovým měchýřem, potíže se zažíváním, přináší úlevu při astmatu a příznivě pomáhá u mnoha dalších onemocnění.

Baňková masáž: Jedná se o druh metody vakuterapie s tím rozdílem, že baňky nepřikládáme na pokožku staticky, ale s baňkou pohybujeme, což způsobuje silnější prokrvení a prohřátí daného místa.

Baňkování: Jedná se o metody vakuterapie, kdy k pokožce pacienta přikládáme baňku a po vytvoření podtlaku na pokožce pacienta baňku odejmeme. Místo je tak rychleji prohřáté než je tomu u statických baněk. Baňkování se používá u chronických onemocnění.

Metoda ohně: Metodu ohně používáme s cílem prohřát bolestivé místo a harmonizovat pacientův stav. Využívá se hlavně pro potřeby celkového ovlivnění pohybového aparátu - šlach, svalů, kloubů.

Ušní akupunktura: Aurikuloterapie využívá mikrosystém ucha, jako obraz těla zrcadlícího se na ušním boltci s množstvím citlivých bodů, pomocí kterých lze ovlivňovat a urychlovat hojivé procesy v těle. Pro aurikuloterapii využíváme akupresuru, díky které si pacient může po dobu nošení ušní akupunktury stimulovat jednotlivé body jako distální body pro bolestivá místa na těle.

Moxování - Moxování neboli požehování je v podstatě jedna z metod, která má za úkol organizmus prohřát. Prohřívají se akupunkturni body, dráhy ale i celé oblasti těla. Z hlediska západní medicíny má tento způsob prohřívání následující účinky: zlepšuje imunitu, podporuje regeneraci organismu, normalizuje vegetativní funkce, pomáhá navodit stav relaxace a podporuje trávení.

Zapuštění jehly na 24 hodin - Tzv. zapuštěná jehla kombinuje přístup akupunktury a akupresury. Jedná se o bezbolestnou aplikaci akupunkturní jehly, kterou pacient nosí po dobu 24hodin. Během doby nošení si sám pacient provádí akupresuru tohoto bodu dle doporučení lékaře. Výhodou zapuštěné jehly je bezbolestnost a možnost dlouhodobějšího samoošetření.

Guasha - Nedílnou součástí TČM je metoda Guasha. Během aplikace této metody dochází k normalizaci působení mezi vnitřními orgány, což vede k vymizení chorobného procesu, k celkovému ozdravení a omlazování organismu. Z hlediska TČM tak "horko a chlad, vítr a vlhko" které vstoupily do těla, "odcházejí ven". Guasha posiluje procesy metabolismu a vylučování. 
Používá se především na ošetření pohybového aparátu, nachlazení, tenisového loktu, karpálních tunelů atd.

Metoda vypouštění studniček - Jednoduchá a rychlá metoda k vypuštění nadměrné horkosti z těla u akutních i chronických případů. Nejčastěji se používá při kardiovaskulárních potížích, epileptických stavech, zánětu močových cest, atd.

Fytoterapie - Fytoterapie využívá při léčbě pacienta léčivé byliny, které mají pacientovi dodat potřebné látky k léčbě organismu a harmonizaci oslabených orgánů. Forem zpracování bylinných výtažků je mnoho. U nás využíváme výtažky z bylin ve formě granulátu, který se rozpouští v horké vodě, což pacientům zaručuje rychlou a snadnou přípravu směsi.

Vyberte si jednu z našich poboček ...

Vyberte si jednu z našich poboček ...

Rehabilitace Budějovická na Facebook Mapa stránek Dotazník spokojenosti